BeşiktaşSüper LigFutbol

Al-Musrati sahaya çıkmadan taraftarları çıldırttı: "Utanç verici bir durum"

Beşiktaş'ın ara transferin son gününde Braga'dan kadrosuna kattığı Libyalı ön libero Al-Musrati, Portekiz'de gündem oldu. Detaylar haberimizde...

Beşiktaş, Portekiz ekibi Braga'da forma giyen 27 yaşındaki Libyalı ön libero Al-Musrati'yi 1 milyon euro kiralama bedeli ve 11 milyon euro satın alma opsiyonuyla kadrosuna katmıştı. Yıldız oyuncunun Beşiktaş'a transferi ayrıldığı Portekiz'de gündem oldu.

Portekiz'de tepki var

Sezon başında Fenerbahçe'nin de gündemine gelen ancak yüksek maliyeti nedeniyle transferi gerçekleşmeyen Al-Musrati'nin ara transfer döneminin son gününde Beşiktaş'a imza atması Portekiz'de tepkilere neden oldu. 

"Utanç verici bir durum"

Libyalı oyuncunun son takımı Braga'nın taraftarları, Al-Musrati'yi Beşiktaş'a satan kulüp yönetimine sosyal medyada tepki gösterdi. Sabah'ta yer alan habere göre; takımın en iyi oyuncularından birini gönderdiklerini savunan Braga taraftarı, Al-Musrati'nin yerinin doldurulmasının kolay olmayacağı görüşünde. Bragalı futbolseverler yıldız futbolcu için, "Takımın en iyi oyuncularından birini gönderdik. Musrati'yi başka bir kulübe vermek bizim için utanç verici bir durum. Yerini doldurmak asla kolay olmayacak'' yorumlarını yaptılar.

Benfica'nın maliyet kızgınlığı

Benfica cephesin de ise transfer gündemlerinde yer alan Al-Musrati'yi ellerinden kaçırmanın üzüntüsü kızgınlığa dönüştü. Yaz transfer sezonunda Lizbon ekibi, 27 yaşındaki oyuncuyu almak için 20 milyon Euro'yu bulan (16+4 milyon Euro) bir teklif götürmüş, Braga ise rakibinden 30 milyon Euro talep etmişti.

"Artık Beşiktaş'tan almalıyız"

Benfica taraftarları yorumlarında, "Biz istediğimizde 30 milyon Euro ama Beşiktaş'a 15 milyon Euro, söyleyecek hiçbir şey yok. Braga'dan alınmadı, artık Beşiktaş'tan almalıyız." ifadelerini kullandılar. 

20 maçta forma giydi

Braga'nın 2020-21 sezonunda Guimares'ten bedelsiz olarak kadrosuna kattığı Al-Musrati, Portekiz ekibinde bu sezon 20 maçta forma giydi. 27 yaşındaki ön libero bu karşılaşmalarda 4 gol ve 1 asistlik performans sergiledi. Libyalı oyuncu Braga ile 2021'de kupa, 2023-24 sezonunda ise lig kupası şampiyonluğu yaşadı.