GenelSon DurumSon Dakika

Hababam Sınıfı'nın Akil hocasının kızı da ünlüymüş

Yeşilçam’ın unutulmaz komedi filmlerinden Tosun Paşa, izleyenleri güldürürken, sette yaşanan bir kaza nedeniyle bir oyuncunun ölümüne sebep oldu. Filmde Tellioğulları’nın lideri Tellioğlu Akil rolünü oynayan Akil Öztuna, deveden düşerek hayatını kaybetti. Öztuna’nın ölümü, filmin son bölümlerinde karakterinin ortadan kaybolmasına yol açtı.

Akil Öztuna, sadece Tosun Paşa filmiyle değil, Hababam Sınıfı serisindeki felsefe hocası rolüyle de tanınıyordu. Gözlükleri yüzünden gözleri iyi görmeyen ve öğrencilerin sürekli şakalarına maruz kalan Akil Hoca, Yeşilçam’ın sevilen karakterlerinden biriydi. Öztuna, Hababam Sınıfı serisinin ilk üç filminde rol aldı.

Akil Öztuna’nın oyuncu kızı

Akil Öztuna’nın hayat verdiği karakterler, bugün bile hafızalarda yer ederken, kızının da kendisi gibi oyuncu olduğunu bilmeyenler çok. Aytaç Öztuna, 1950 yılında İstanbul’da doğdu. Tiyatroya Maksim Gorki’nin Ayaktakımı Arasında oyunuyla başladı. Birçok tiyatro, dizi ve sinema filminde rol aldı. Güzelim ve Sende Yüreğinde Sevgiye Yer Aç filmlerinde başrol oynadı.