Süper LigFutbolGalatasaray

Süper Lig maçları şifresiz mi yayınlanacak?

Futbolseverlerin gözü Süper Lig için yapılacak yayın ihalesinde. 4 yayıncının teklif verdiği ihalede teklif verme süresi uzatıldı. TRT’nin de devreye girmesiyle birlikte Süper Lig maçları için şifresiz yayın ihtimali doğdu.

Süper Lig’de aktif yayıncı kuruluş beIN Group’un sözleşmesi sezon sonu itibariyle sona ererken, gözler yeni yayın ihalesine çevrildi. 

4 yayıncının teklif verdiği ihalede Türkiye Futbol Federasyonu, teklif verme süresini 1 hafta daha uzattı. Teklif veren firmalardan biri de TRT oldu. TRT’nin devreye girmesiyle futbolseverleri ‘şifresiz yayın’ heyecanı sardı.

Yeni dönem yayın ihalesinin 29 Şubat 2024 tarihinde tamamlanması hedefleniyor. 

2021-22 yılının başında TFF'nin yayın ihalesini iptal etmesi akabinde yenilenen anlaşma ile 2 milyar 500 bin TL karşılığında iki sezon daha Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig'i yayınlamaya devam etmişti. 

Bu paket sezon sonu sona erecek.

Yeni Şafak’ın haberine göre; Gelecek sezondan itibaren TRT'nin Süper Lig maçlarını canlı yayınlamak için teklifini yaptığı ve diğer medya gruplarına göre bir adım önde olduğu iddia edildi.

TRT'nin yayın haklarını alıp maçları şifresiz kanaldan ve Tabii uygulamasından yayınlaması bekleniyor. 

Şifresiz mi olacak?

Öyle ki Şampiyonlar Ligi dahil olmak üzere Avrupa maçlarının yayın ihalesini alan TRT, Türk ekiplerinin maçlarını şifresiz olarak TRT 1 ve TRT Spor’dan yayınlayacağını duyurmuştu.

Bu gelişme üzerine taraftarlar, Süper Lig maçlarının şifresiz olarak yayınlanması için TRT’nin ihaleyi kazanmasını beklemeye geçti. 

Konuyla ilgili TRT’den herhangi bir açıklama gelmezken, maçların şifreli yayınlanma ihtimalinin de yüksek olduğu konuşuluyor.